website statistics _uacct = UA-649561-2urchinTracker()

6 nejčastějších chyb, kterých se dopouštíte při rekonstrukci

Pokud se chystáte rekonstruovat jakoukoliv nemovitost, vyhněte se častým chybám, které vás mohou stát nejen spoustu času, ale především peněz. Samozřejmě záleží na tom, jestli se pouštíte do renovace pouze interiéru, nebo i exteriéru. Stejně tak je nezbytné zohlednit, na co stačíte vlastními silami a kdy je lepší obrátit se na odborníka. V následujících řádcích vás seznámíme s těmi nejčastějšími chybami, s nimiž se při rekonstrukci můžete setkat.

Contents

1. Co vyhovuje sousedovi, nemusí vyhovovat vám

Použít stejnou strategii rekonstrukce, jakou měl nastavenou váš soused, není zrovna nejlepší řešení, protože každý projekt je individuální. V případě, že máte jinou dispozici, je nevhodné aplikovat stejné postupy. Vypracujte si tedy vlastní strategii šitou na míru přímo vašemu objektu, a tím dosáhnete lepších výsledků i zvýšíte hodnotu samotné nemovitosti.

2. Renovace není reality show

Jestliže sledujete nějakou reality show, kde se věnují rekonstrukcím, pravděpodobně si říkáte, že to všechno zvládnete i vy. Co však už v reality show nevidíte, je veškerá práce, která byla vynaložena na přípravu přestavby. Předtím, než se pustíte do škrábání stěn a demontáže staré podlahy, je ještě několik přípravných fází.

3. Podcenění nákladů na rekonstrukci

Velice časté je, že podceníte náklady spojené s rekonstrukcí, a potom vám třeba úvěr ani nevystačí. Otázkou potom zůstává, kde vezmete další peníze. Pokud tedy chcete předejít takovému problému, spočítejte si všechno do poslední koruny. Ideální je obrátit se přímo na odborníka, který se renovacemi zabývá, protože do rozpočtu vám zahrne i to, na co jste vy ani nepomysleli.

Počítejte také se skrytými náklady, a tak mějte nějakou rezervu. Samozřejmě existuje rychlá půjčka, která vám vytrhne trn z paty. Nicméně, čím lépe budete připraveni, tím je menší riziko, že budete muset shánět další peněžní prostředky.

4. Všechno dělat svépomocí

Dalším kamenem úrazu je, že se spousta lidí snaží ušetřit, a proto se pouští do práce svépomocí. Sice nějaké úkony zvládne každý šikovný kutil, ale ještě existují činnosti, které vyžadují spíše profesionály, například zateplování nemovitosti svěřte do rukou odborníků.

Při hledání kvalitní stavební firmy a dobrých řemeslníků se zaměřte na reference i recenze ostatních zákazníků. Vybírejte pečlivě. Velice důležité je dodržování termínů, protože jednotlivé práce na sebe navazují. Důkladně tedy zvažte, na jaké práce si troufáte a co raději přenecháte někomu, kdo tomu rozumí.

5. Nevyužití každého centimetru

Spousta nemovitostí má bizarní a nevyužité prostory, které je možné právě v rámci rekonstrukce proměnit na místnosti s cenným přínosem. Vytvoříte si třeba studijní koutek, pracovnu i odpočinkový pokoj, rozšíříte kuchyň a v koupelně vybudujete nakonec jak sprchový kout, tak i vanu. Spolupracujte s bytovými architekty, kteří jsou schopni navrhnout zajímavá řešení, která vás ani nenapadnou.

6. Špatné financování

Rekonstrukce rodinného domu, respektive bytu, vás může vyjít na pár set tisíc korun, ale i na miliony. Záleží na rozsahu jednotlivých prací. Půjčka na bydlení vám nemusí pokrýt úplně všechno, a proto je dobré mít i nějakou část našetřenou. Někdy se to ale nepodaří a spoléháte jen na to, co vám půjčí banka.

Problémem posledních měsíců je zdražování materiálu. Jestliže vám tedy klacek pod nohy hodí rapidní navýšení cen materiálu, existují různá řešení takové situace. Stačí se obrátit na vašeho poskytovatele úvěru, který se bude snažit vám vyhovět. Vždy se dá najít nějaký kompromis, a to jak ze strany vaší, tak i ze strany bankovní instituce.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *