website statistics _uacct = UA-649561-2urchinTracker()

Kreditní karty s vysokým poplatkem – na které raději zapomenout?

Kreditní karty se mohou stát dobrým pomocníkem, pokud potřebujete finanční rezervu, nebo třeba krátkodobou půjčku, kterou máte předschválenou a můžete ji tak kdykoliv čerpat. Dnes se stávají kreditní karty běžnou součástí našich životů, a pokud jsou s nimi spojeny určité výhody, tak mezi ty hlavní zcela stoprocentně patří:

  • Slevy v obchodech
  • Získávání peněz za jednotlivé nákupy
  • Bezúročná období
Některé kreditní karty mají poplatky skutečně vysoké

Některé kreditní karty mají poplatky skutečně vysoké

Připomenout je dobré také to, že jak mají kreditní karty výhody, tak mají také několik nevýhod. O jaké se jedná, je to hlavně měsíční poplatek. U kterých bank a poskytovatelů je odpuštěný, u jiných je poměrně malý a tak se kreditní karty stále mohou vyplatit. Potom tu jsou ale i takové karty, u kterých je skutečně astronomický a kde nemá speciální požadavky, tomu se daná karta zaručeně nevyplatí. O jaké konkrétní karty se jedná a kterým je tedy lepší se raději vyhnout? Podívejte se s námi.

Contents

Mezi nejdražší kreditní karty patří Prémiová karta Platinum

Už název celkem jasně napovídá, že se nejedná o kartu, která by byla pro každého. Mít v peněžence platinovou kartu může být pro řadu lidí jasný symbol prestiže. Pořídí si ji však jenom ti, kterým o peníze skutečně zase až tolik nejde, jelikož poplatek za její vedení je v řádech stokorun. Konkrétně je to 540 korun měsíčně jenom za vedení karty. A u koho je tento typ kreditní karty dostupný? Je to Komerční banka, která ji nabízí spíše těm lepším klientům. Ti potom mají možnost ocenit, že je příznivý samotný úrok na kartě, který je pod deset procent. To je u kreditek celkem slušná hodnota.

Visa Credit Gold

Další karta, která na tom není z hlediska poplatků nijak výrazně dobře, je ta s označením Visa Credit Gold. Kdo s ní přichází? Je to UniCredit Bank. Ta je na našem trhu celkem dobrou volbou v případě půjček nebo v případě refinancování, ale pokud jde o kreditky, tak u některých nabídne spíše takové, které se ne každému vyplatí. Jak už napovídá označení, mluvíme zde o zlaté kartě a tak si ji pořídí spíše ta osoba, která nehledá nic jiného, než prestiž. Tu si ale bude muset zaplatit. A to celkem výrazně, jelikož měsíční vedení karty je zpoplatněno částkou 170 korun.

MasterCard Miles & More Gold

I tato karta je od výše zmíněné banky. Název jasně napovídá, že se také jedná o zlatou kartu, kterou využije každý, kdo pochopitelně hledá určitou prestiž. Stejně tak se jedná o kartu, která se hodí hlavně tomu, kdo tráví mnoho času v letadlech. Je totiž spojena s možností sbírat letecké míle a ty následně měnit za letenky. Otázka ale je, nakolik se to vyplatí. Úroková sazba této karty se totiž pohybuje na hodnotě necelých devatenácti procent. A pokud jde o poplatek za její vedení, tak je nutné počítat s tím, že za ni měsíčně dáte 170 korun českých.

Kreditní karta DE LUXE

Podle názvu lze usoudit, že tato karta nabídne prestiž. A k tomu skutečně dochází, jelikož ji jenom těžko najdete v peněženkách obyčejných lidí. Pokud se ji však někdo takový rozhodne pořídit, ten by měl jasně počítat hlavně s tím, že za ní bude platit. Celkové parametry karty totiž ukazují, že i když může lákat bezúročné období s ní spojené, jinak to není zase až taková výhra. No posuďte sami, zda se vám tento typ kreditní karty hodí, nebo nikoliv. Vydává ji Raiffeisenbank a její charakteristika je přesně taková:

  • Cena za vedení je 199 korun měsíčně
  • Bezúročné období trvá celkem 50 kalendářní dní
  • Úroková sazba z vyčerpané částky činí necelých 24 procent

ČSA kreditní karta

Milujete létání a jste často z osobních nebo i pracovních důvodů ve vzduchu? Pokud k letům využíváte tuzemské aerolinky, může to vypadat, že se vám bude hodit právě tato kreditní karta, kterou stejně jako tu předchozí vydává Raiffeisenbank. Určitě ji ocení ten, kdo tráví čas v letadlech a na letištích a hledá komfort. Už méně ji ale ocení ten, co chce čerpat peníze co možná nejvýhodněji. Kdy se podíváme na sazby, které jsou u ní považovány za klasické, tak činí necelých 24 procent úroku. Lákadlem sice může být bezúročné období ve lhůtě 55 dní, ale pokud jde o poplatek, tak ten nijak nízký není. Kolik za kartu budete měsíčně platit? Stejně, jako za předchozí zmíněnou. Je to sumu 199 korun.

O2 kreditní karta

Raiffeisen bank sice ukazuje, že nabídka jejích karet je skutečně bohatá, ale zároveň je hodně z těch, které nejsou zase až tolik výhodné. Příkladem je i O2 kreditní karta, která je vydána právě ve spolupráci s tímto poměrně známým televizním operátorem. Zde je třeba jasně říci, že karta samozřejmě umí přinášet řadu výhod tomu, kdo některé z tarifů od tohoto operátora využívá. Jinak jde o kartu celkem klasickou, u které potěší bezúročné období v délce 55 kalendářních dní, ale zklame zase výše úrokové sazby, která dosahuje hodnoty 24 procenta. A jak je to s poplatkem za vedení karty? Ten není nijak malý. I když se jedná o kreditní kartu určenou v podstatě pro běžného člověka, platí se za ní částka 89 korun ročně. A to není málo. Proto je dobré při jejím získávání porovnat to, kolik lze získat na daných výhodách s tím, kolik bude měsíčně nutné zaplatit navíc právě za existenci dané karty.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *