Věděli jste, že si klempíř může vydělat více než IT specialista či manažer? Jak je to možné?
Už dávno pryč jsou doby, kdy finanční ohodnocení řemeslníků patřilo do nižších čísel a téměř se nemohlo rovnat vysokým platům vysokoškolsky vzdělaných pracovníků a manažerů. Dnes si například šikovný klempíř může přijít klidně až na 100 000 korun měsíčně, což nemusí být plat IT specialisty, nižšího manažera, a už v žádném případě takové peníze nedostávají učitelé či někteří pracovníci ve zdravotnictví, kteří museli několik let studovat těžké vysoké školy. Čím to ale je, že si klempíř přijde na takové peníze? A co musí udělat, aby si zaručil stabilní vysoké výdělky a neustálý přísun nových zakázek? Všechny tyto zajímavé informace se dozvíte uvnitř článku.
Contents
Řemeslníci citelně ubývají
Dětem na školách se hodně říká, že pokud chtějí něčeho dosáhnout a mít dobrý plat, musí jít na vysokou školu a získat titul. Jenže to už dávno neplatí. Vysokoškoláků totiž přibylo a v roce tvořili hned 20 procent české společnosti, což je značný nárůst oproti roku 1993, kdy se jednalo o 7,8 procenta lidí s vystudovanou vysokou školou. Už z těchto počtů je zřejmé, že přibývá nejrůznějších odborníků, kteří se často uplatňují v kancelářích, při práci s IT technologií a podobně. Většinu těchto lidí potřebujeme pro další vývoj moderních technologií či zajištění administrativních procesů. Na druhou stranu ale stejně důležití jsou řemeslníci, kteří se starají o naše bydlení. A těch vlivem zvyšujícího se počtu vysokoškoláků pracujících v kancelářích ubývá.
Nenahraditelnost odborné kvalifikované práce
Řada šikovných domácích kutilů si zvládne svépomocí položit podlahu, vytapetovat, vymalovat či instalovat obklady a podobně. Ovšem existují práce, na které je téměř nutné poznat zkušené odborníky. Jde například o elektrikáře či klempíře. Určitě se sami nebudete pouštět do instalace elektrických odvodů a bylo by krajně nebezpečné snažit se montovat střechu a řešit podobné práce ve výškách v případě, kdy příliš nevíte, jak na to, a navíc nemáte potřebné vybavení. Je tedy zřejmé, že klempíři patří mezi velmi ceněné a vyhledávané pracovníky. Bez problému si najdou dostatek zakázek jako živnostníci na volné noze, ale za velmi dobré platové ohodnocení se nechávají zaměstnat i ve specializovaných firmách. A protože jich je málo, jednotlivé společnosti se předhání v tom, kdo nabídne výhodnější podmínky a naláká více kvalifikovaných a šikovných pracovníků.
Výhodné místo na trhu práce
Právě jedinečnost a vysoká poptávka dělají z řemeslného zaměstnání příležitost, jak si opravdu pěkně vydělat. V zásadě stačí formální základní vzdělání, ale dobrý klempíř se neobejde bez šikovnosti a rekvalifikačního kurzu. I tady je potřeba držet krok s dobou a vzdělávat se v umění nových technologií používaných ve stavebnictví. Každý pracovník si tím otevírá dveře k dalším zakázkám a příležitostem k výdělku.
Vsaďte na rekvalifikační kurz
Například dnes je trendem hliníková střecha se svými širokými možnostmi využití. Pro perfektní výsledek a dobrou pověst, která se s řemeslníkem šíří dál a často stojí za jeho úspěchem, se však ukrývá znalost používaného materiálů a technologií pro zajištění maximální kvality zhotovené práce. Hliníková krytina má svá specifika, se kterými je potřeba počítat pro dodržování optimálních vlastností. Jak pracovat s tímto materiálem se mohou klempíři naučit na rekvalifikačnímu kurzu od Prefa Academy. Jde o prestižní kurz od uznávaných odborníků na střešní krytiny a termíny jsou obsazené hodně dopředu. Absolvování kurzu přináší více zakázek a potenciál větších výdělků, takže je více než dobré se přihlásit.